Cik maksā labas kvalitātes metāla ārdurvis mājai? 

Vai metāla ārdurvis mājai ir labas kvalitātes, atkarīgs no durvju dizaina, apdares veida un uzstādītās furnitūras kvalitātes, kā arī no Jūsu finansiālajām iespējām un vēlmēm attiecībā uz durvju aizsardzības līmeni. Galvenie faktori, kas ietekmē metāla durvju izmaksas. Tātad durvju cenas ir atkarīgas no četriem galvenajiem faktoriem:

 

 • ārējās metāla loksnes biezums;
 • slēdzeņu, eņģu un citu piederumu uzticamība;
 • trokšņu un siltumizolācijas kvalitāte;
 • dekoratīvā apdare.

 

Vislētākās metāla ārdurvis mājai ir aprīkotas ar plānu ārējo loksni, kuras biezums ir 1,2–1,5 mm. Atklāti sakot, tas ir pietiekami, lai kārba iegūtu nepieciešamo stingrību, bet tas nav pietiekami, lai nodrošinātu metāla ārdurvis mājai ar augstu pretestību pret ielaušanos. Vidējās un augstās cenas segmenta durvīm jābūt aprīkotām ar ārējo loksni, kuras biezums ir vismaz 2 mm – šajā gadījumā durvju aile var izturēt gandrīz jebkuru ārēju iedarbību. Tajā pašā laikā šādu durvju kopējā masa paliek salīdzinoši maza, tāpēc ir ērti tās atvērt un aizvērt. Tādējādi, jo lielāks ir ārējās metāla loksnes biezums, jo dārgākas ir metāla durvis mājai.

Drošības slēdzenes un durvju eņģes metāla durvīm mājai

Pirms pērkat metāla durvis mājai, noteikti pārbaudiet, kāda veida atslēga vai vairākas aslēgas tām ir uzstādītas. Ideālā gadījumā durvīm jābūt aprīkotām ar divām slēdzenēm vienlaikus un dažādu veidu – sviru un cilindru. Tajā pašā laikā ir vēlams, lai tos ražotu labi pazīstami Eiropas vai pārbaudīti vietējie ražotāji. Bet maz pazīstamu zīmolu lētas slēdzenes nav īpaši uzticamas, tāpēc labāk tās nepasūtīt. Durvju vērtnes aprīkošana ar augstas kvalitātes furnitūru ievērojami palielina durvju izmaksas.

Trokšņa un siltumizolācijas kvalitāte metāla ārdurvīm mājai

Metāla durvis mājai ir viens no galvenajiem trokšņa iekļūšanas avotiem mūsu mājās un dzīvokļos. Ja Jūs nevēlaties dzirdēt, kā lifts pārvietojas pa kāpnēm un kā Jūsu kaimiņi no augšējā stāva iet pa kāpnēm, Jums jāuzstāda metāla durvis mājai ar labu trokšņa izolāciju. Jāatceras arī, ka tieši caur durvīm mūsu mājā iekļūst aukstā gaisa plūsmas, tāpēc durvīm jābūt ne tikai ar izcilu trokšņa izolāciju, bet arī ar augstām siltumizolācijas īpašībām. Labākais variants ir iegādāties metāla durvis mājai ar troksni izolējošu materiālu un siltumizolācijas slāni no minerālvates. Šāda veida ieejas durvju izgatavošana Jums maksās salīdzinoši lēti atkarībā no izvēlētā apdares veida. Minerālvate labi absorbē akustiskos viļņus un saglabā siltumu, tāpēc to izmanto daudzi ražotāji.

Ārējo apdares materiālu izvēle metāla durvīm

Visbeidzot, tērauda durvju izmaksas lielā mērā ir atkarīgas arī no to ārējās dekoratīvās apdares īpašībām. Modeļi, kas pabeigti ar dabīgu ozola vai dižskābarža finieri, maksās Jums visdārgāk. Ārpusē tie ir pārklāti ar plānām dabīgā koka plāksnēm, kas pārklāti ar īpašām lakām. Šādas metāla ārdurvis mājai izskatās ļoti pievilcīgas, taču tās nav lētas. Varat arī iegādāties pēc pasūtījuma izgatavotas metāla  durvis mājai ar demokrātiskāku dekoru. Tajā iekļauts:

 • kārbas apdare ar MDF paneļiem. Ārēji šis materiāls praktiski neatšķiras no dabīgā koka, bet tas ir lētāks;
 • kārbas apšuvums ar kokšķiedru plātņu paneļiem. Šis materiāls ir lēts un paredzēts ilgam kalpošanas laikam;
 • durvju dekorēšana ar plastmasu un dažādām sintētiskām plēvēm. Budžeta ziņā visizdevīgākā pieeja, kas pieejama visiem.

Apkopojot, mēs varam teikt, ka budžeta metāla ārdurvis mājai ar lētu slēdzeni un standarta apdari Jums izmaksās lētāk. Ja vēlaties iegādāties uzticamākas durvis ar drošām slēdzenēm un augstas kvalitātes trokšņa izolāciju, Jums par to būs jāmaksā. Ekskluzīvas iespējas ar augstas kvalitātes apdari un visuzticamākajām slēdzenēm Jums maksās vēl vairāk. Plašāku informāciju un populāru ieejas durvju fotoattēlus varat redzēt mājas lapā www.m-lux.lv

Kā izvēlēties metāla ārdurvis mājai?

Labas metāla durvis mājai ļaus pilnā mērā izmantot priekštelpas dārgos metrus: uzstādīt tur apavu skapi vai ģērbtuvi, uzglabāt lietas un daudz ko citu. Šī ir arī papildu dzīvokļa aizsardzība no trokšņiem un aukstuma. Bet tam jums jāizvēlas opcija, kas to visu nodrošinās. Protams, Jūs varat izvēlēties metāla durvis mājai, kas izgatavotas no koka, taču šis dizains daudzējādā ziņā būs daudz zemāks, jo pat lēti metāla analogi pārspēj elitārākos masīvkoka modeļus aizsardzībā pret skaņām un aukstumu. 

Sākumā ir vērts atzīmēt, ka šodien piedāvājums tirgū ir diezgan plašs un ietver milzīgu skaitu dažādu modeļu: krāsu, dizainu, funkcionalitāti un stilu. Tirgū tiek piedāvāti ne tikai ārvalstu uzņēmumu izstrādājumi, bet arī Baltkrievijas ražotās metāla durvis mājai, kas atbilst augstiem kvalitātes standartiem un kurām ir pieņemamas izmaksas, lai tās varētu konkurēt ar firmas izstrādājumiem un pat pārspēt to.

Metāla durvju dizaina iezīmes

Lai izprastu jautājumu par izvēli, ir vērts mazliet dziļāk uzzināt par metāla durvīm kopumā un sākt ar dizainu. Metāla ieejas durvis faktiski ir rāmis no profila ar stiprinājumiem, uz kuriem ir pielodētas tērauda loksnes. Tie, savukārt, var būt 0,5-3 mm un pat 4 mm biezi, kas attiecīgi nosaka struktūras izturību un uzticamību. Nosēšanās laikā ieteicams izmantot tērauda loksni, kuras biezums ir vismaz 1, bet ne lielāks par 2 mm. Lai nodrošinātu siltuma un skaņas izolāciju, konstrukcijas iekšpusē tiek ievietots pildījums: minerālvate vai citas iespējas, tas ir atkarīgs no ražotāja.

Priekšpusē var izvēlēties vinilu (mākslīgo ādu), MDF, plastmasas paneļus, finieri un pulverkrāsu. Tas, protams, nosaka tērauda durvju cenu, vispieejamākais variants ir polimēra pārklājumu, un modeļiem ar dārgu koka apdari ir visaugstākās izmaksas. Drosmīgu ideju īstenošanai ir piemērots polimēru pārklājums, kas tiek piedāvāts dažādos toņos un faktūrās. Dārgāks un kvalitatīvs materiāls – MDF. Mūsdienās tirgū ir modeļi ar stikla ieliktņiem, kas ir arī ļoti interesanta iespēja.

Slēdzenes priekštelpas ieejas durvīm

Svarīgs kritērijs, kas nosaka priekšējo durvju uzticamību, ir slēdzene. Šajā sakarā Jums nevajadzētu kompromitēt, un labāk ir izvēlēties iespēju, kas nodrošinās nepieciešamo aizsardzību. Eksperti iesaka ieejas metāla durvis mājai uzstādīt šāda veida durvju slēdzenes:

   – līmeņa slēdzene, kurām ir regulējamas plāksnes ar rievām;

   – cilindra bloķēšana – šķērsstieņi atrodas pie pamatnes, kas ir piestiprināti ar atslēgu.

Kvalitatīva slēdzene nerada grabēšanu, tā viegli atveras un aizveras. Ja vēlaties iegādāties metāla durvis mājai, par kurām vēlaties pārliecināties, sazinieties ar uzņēmumu, kas ir tiešs produkta piedāvātājs, kā MetaLux. Tātad Jūs saņemat preces kvalitātes garantiju, pilnīgāku komplektāciju, plašāku izvēli un iespēju īsā laikā pabeigt pasūtījumu.

Lai izvēlētos metāla ieejas durvis, nepalaidiet garām šādus punktus:

 •  durvju vērtnes kvalitāte, ko var noteikt pēc tādiem parametriem kā tērauda loksnes biezums, dizains (savienojumu precizitāte utt.);
 •  uzstādīto slēdzeņu uzticamība, to tips un daudzums. Kā minēts iepriekš, labākais risinājums ir divas slēdzenes ar dažādām sistēmām un grūtības pakāpēm;
 • siltumizolācija un skaņas izolācija: durvju vērtņu veida un kvalitātes hermētiķis, kas pēc uzstādīšanas ir piemērots kārbai. 
 • Iespēja uzstādīt papildu drošības elementus: videonovērošanas sistēmas, “acs”, trauksme;
 • durvju vizuāla atbilstība jūsu dzīvokļa vai mājas stilam un krāsu shēmai;
 • ir garantija durvju dizainam, atsevišķi uzstādīšanai, Jūs varat arī pārliecināties, ka ražotājam ir sertifikāti.

Ja vēlaties iegūt cienīgu produktu izvēli no ražotāja, saprātīgas cenas visam sortimentam, kvalitātes garantiju, pilnu pakalpojumu klāstu, sākot no mērījumiem līdz uzstādīšanai un pēcpārdošanas pakalpojumiem, MetaLux uzņēmums strādā Jūsu labā! Mēs piedāvājam plašu durvju katalogu, detalizētus padomus par izvēli un iespēju īsā laikā realizēt visas klienta vēlmes. Izvēlieties un pasūtiet tūlīt!

Metāla ieejas durvis mājai no M-LUX.LV