Viss, ko vajag zināt par metāla ieejas durvīm

metāla durvis

Vai tās ir metāla durvis vai jebkura cita veida durvis, Jūsu mājas drošība, kā arī komforta un drošības sajūta ir atkarīga tieši no tā, kāda veida ārdurvis ir uzstādītas Jūsu mājoklī. Tajā pašā laikā nevajadzētu palaist garām tādas durvīm piemītošas īpašības kā siltumizolācija, estētika un aizsardzība pret trokšņiem. Ja Jūs neko nezināt par ieejas durvīm vai pieejamā informācija Jums nav izprotama, tad vienmēr varat lūgt palīdzību pie zinoša konsultanta durvju veikalā vai mājas lapā sazinoties ar konsultantu tiešsaitē, kā arī meklēt ieejas metāla durvju katalogu, kur aprakstītas metāla durvju īpašības un parametri. Bet, lai ievērojami ietaupītu laiku, mēs Jums ieteiks galvenos faktorus,kas būtu jāņem vērā.

No kāda materiāla izvēlēties ieejas durvis?

brūnas metāla ārdurvis

Brūnas metāla ārdurvis privātmājai vai dzīvoklim, mūsdienīgs dizains un patīkama cena, tikai 446,00 Eur

Pašlaik ieejas durvju ražotāji piedāvā divas galvenās iespējas: koka un metāla ārdurvis. Neuzticamāks variants ir koks, jo tas ir diezgan mīksts materiāls, kuru ir viegli izlauzt, un tas neiztur galējās temperatūras svārstības. Metāla durvis ir izturīgākas, it īpaši, ja tās ir izgatavotas no tērauda karkasa un apšūtas ar metālu. Šādas konstrukcijas ārdurvis ir uzticamas un vieglas, kas ietekmē arī to durvju izmaksas.

Kā noteikt optimālo ārdurvju biezumu lai saglabātu siltumu mājoklī?

Eksperti uzskata, ka durvju vērtnes optimālais biezums, kas nodrošina uzticamu aizsardzību, ir amplitūdā 1,5-2 mm. Pretējā gadījumā šādas metāla durvis būs ļoti viegli uzlauzt. Protams, ja nepieciešams un varat atļauties, Jūs varat izvēlēties opciju arī metāla durvis ar lielāku apšuvuma biezumu.

Koka durvis labāk iederas interjerā, bet tērauda jeb metāla durvis nodrošina lielāku drošību, tad ko labāk izvēlēties? Pateicoties apdares materiālu plašajai izvēlei, Jūs varat apvienot šos divus risinājumus. Jo īpaši ir iespējams pasūtīt tērauda konstrukciju ar MDF paneļiem, kas pārklāti ar dabīgu finieri. Ārēji metāla durvis izskatās kā koka, bet tajā pašā laikā tām piemīt visas tērauda īpašības. Jūs neesat ierobežots dizaina risinājumu izvēlē – viss ir iespējams, ieskaitot to, ka durvis var izgatavot vienā stilā ar interjeru.

Cik svarīga ir ārdurvju slēdzenes kvalitāte?

Metāla durvis

Metāla durvis M724 par patīkamu cenu, tikai 336,00 Eur

Jāsaprot, ka augstas kvalitātes slēdzenēm ir liela loma Jūsu mājas drošības nodrošināšanā. Ir nepieciešams vispusīgi novērtēt durvis, bet, ja ir izvēle, tad labāk ir dot priekšroku uzticamai slēdzenei, ietaupot uz kaut ko citu. Parasti uz priekšējām durvīm ieteicams likt līmeņa un cilindra slēdzenes, kas pasargā durvju konstrukciju no spēka sagraušanas un galvenās  atslēgas manipulācijas. Slēdzenēm jāatbilst otrajai vai trešajai pretuzlaušanas pretestības klasei. Jūs, protams, varat iegādāties arī ceturtās drošības klases slēdzeni.

Parasti labas metāla durvis ir aprīkotas ar vismaz divām slēdzenēm. Sviras tipa slēdzenes ir ļoti izplatītas visā pasaulē. Dažreiz tās dēvē arī par drošākajām pasaulē – tas ir saistīts ar faktu, ka pirms dažām desmitgadēm gandrīz visi seifi bija aprīkoti ar šāda veida slēdzenes mehānismiem. Patiesībā sviru piļu vēsturei ir vairāk nekā viena tūkstošgade. Protams, mūsdienu sviru slēdzenes ievērojami atšķiras no to senajiem prototipiem, taču to darbības princips nemainās. Tās pamatā ir īpašu sviru plākšņu būvēšana noteiktā stāvoklī, kurās tās var pagriezt ar atslēgu. Plāksnes sakrīt atslēgas izvirzīto elementu (zobu) ietekmē.

Kādu siltumizolāciju ieteicams izvēlēties ārdurvīm?

ārdurvis privātmājām METALUKS

Termiskai aizsardzībai un skaņas absorbcijai durvju iekšpusē ir īpaši materiāli. Visuzticamākā no tām ir minerālvate, kurai papildus lieliskajām īpašībām piemīt arī ugunsdrošība. Vienu no visizplatītākajām iespējām var saukt arī par stikla šķiedru. Kvalitatīvas metāla durvis tiek uzliktas ar blīvēm, kuras parasti ir izgatavotas no gumijas vai pat no dabīga lateksa. Lai pārbaudītu durvju skaņas izolāciju, varat veikt vienkāršu pārbaudi: aizveriet durvis uzliekot papīra lapu. Ja tiek ievērota tehnoloģija, papīrs vienmērīgi tiks nospiests pa visu virsmu.

Kā uzstādīšana ietekmē metāla durvju kvalitāti?

Mēs varam ar pārliecību teikt, ka pareiza metāla durvju uzstādīšana ir puse no panākumiem. Un pat vismazākā neatbilstība tehnoloģijai var apšaubīt visas struktūras drošību. Jūs to varat pārbaudīt šādā veidā: vizuāli novērtējiet, kā tieši metāla durvis stāv, atveriet tās, ja tās nofiksējas tajā pozīcijā, kurā Jūs tās atstājāt, tad uzstādīšana tiek veikta pareizi. Durvju slēdzenēm jābūt viegli atveramām un aizveramām. Pievērsiet uzmanību arī tapu un enkuru attālumam, pie kuriem ir piestiprinātas metāla durvis – tiem jābūt ar aizsardzību un jāatrodas tālu no priekšējās virsmas.

Sliktas ārdurvis: kā to var pārbaudīt?

Pirmkārt, durvju izmaksas. Cenas segmentā ir aptuveni vienādas, un, ja ražotājs piedāvā produktu uz pusi zemāku cenu, tad vairumā gadījumu tas neatbilst kvalitātes prasībām. Izturīgas, uzticamas metāla durvis var izgatavot tikai ar labu aprīkojumu, izmantojot augstas kvalitātes materiālus, kas protams ietekmē metāla durvju cenas. Sliktas kvalitātes metāla durvis ir izgatavotas no zemas kvalitātes metāla, tās netur ilgi un nenodrošina nepieciešamo aizsardzību.

Durvju tirgus tendences Latvijā

durvju serviss

Uz doto brīdi durvju tirgus Latvijā ir patiesi piesātināts, jo cilvēkiem ir iespēja iegādāties dažāda veida durvis no dažādiem ražotājiem. Turklāt kompānijas, kas specializējās gatavu durvju piegādē no tādām valstīm kā Krievijas, Ukrainas un Baltkrievija sniedz iespēju iegadāties labas kvalitātes metāla durvis. Ar ko MetaLux durvis atšķiras no konkurentu produkcijas, kas tiek ražota citās rūpnīcās un citās valstīs.

MetaLux metāla durvju produkcija tiek komplektēta ar Itālijā ražotu furnitūru, savukārt konkurējošie uzņēmumi uz furnitūras rēķina bieži ekonomē un piedāvā komplektācijā Ķīnas, Krievijas un Turcijas furnitūru, tādā veidā panākot konkurētspējīgu durvju cenu, bet ne kvalitāti. Bieži vien konkurenti lielāku uzsvaru liek uz estētiskumu, jo uzskata, ka galvenais ir tas, lai jaunās durvis izskatās vizuāli labi. Ja durvis izskatās labi tās pārdot ir daudz vienkāršāk, nekā tad, ja tās izskatās sliktāk, bet ir kvalitatīvākas, drošākas un arī siltākas. Šajā gadījumā ir jāpievērš papildus uzmanība specifikācijai un durvju parametriem. Tāpat arī jāatceras, ka ne vienmēr dārgākās durvis ir labākās un tāpat ne vienmēr lētas ārdurvis ir labākās, ir jāmeklē vidus ceļš! Baltkrievijas ražotājs MetaLux ir izstrādājis produkciju, lai tā būtu gan estētiski pievilcīga un atbilstu visiem mūsdienu trendiem, gan būtu arī drošas, lai klientam izvēloties durvis M-Lux nebūtu vairs jāraizējās par sava mājokļa drošību.

Kā veidojās durvju cenas?

Cenu veidošanos gala produktam, šajā gadījumā metāla durvīm, nosaka daudz dažādi rūpnieciski un ekonomiski faktori. Piemēram, lai veiktu kvalitatīvu durvju ražošanu īstermiņa periodā, tas rada paaugstinātus izdevumus. Tas nozīmē, lai varētu pastiprināti kontrolēt durvju kvalitāti, ir nepieciešami papildus resursi. Tie ir papildus noalgoti cilvēki rūpnīcā, kas rūpīgi seko ražošanas procesam. Piemēram, MetaLux rūpnīcā ar kvalitātes kontroli strādā vesela komanda. Īstermiņā veidojas lieli izdevumi uz kvalitātes rēķina, jo tie prasa lielus izdevumus noalgotajiem darbiniekiem. Savukārt ilgtermiņā izveidojās pamatīgs ieguvums no iegūtās pozitīvās reputācijas un atsauksmēm, kas veidojās no veiksmīgas augstas kvalitātes produktu pārdošanas.

Tāpat metāla durvju cenu vienmēr ietekmē un ietekmēs ražošanas apjomi. Jo lielāki ir ražošanas apjomi, jo lētāku ir iespējams panākt gala cenu patērētājam.

MetaLux ražošanas apjomi un piedāvātās cenas veidošanās

Ražotājs MetaLux katru mēnesi ražo līdz pat 7000 metāla durvis. Rūpnīca ir spējīga iepirkt lielas rezerves komplektējošām detaļām, dekoratīvo apdares materiālu un pašas galvenās detaļas – tērauda loksnes un ruļļus lielā pieprasījuma dēļ. Pērkot lielos apjomos tēraudu un dažādas komplektējošās detaļas, tiek panākta maksimāli zema iepirkuma cena vairumā. Tāpat tas ļauj maksimāli samazināt izdevumus uz loģistiku, loģistikas kompānijas ar lielāko prieku sadarbojās ar uzņēmumiem, kas var nodrošināt patstāvīgu kravu plūsmu un tādēļ arī var piedāvāt zemākus izcenojumus.

Vēl ir viens ļoti svarīgs faktors – rūpnīcas ģeogrāfiskā atrašanās vieta, piemēram, ja metāla durvju rūpnīca atrodas Eiropā, tā tūdaļ būtiski zaudē savu konkurētspēju, jo piemēram Baltkrievijā, Krievijā un Ukrainā ir lētākas darbaspēka izmaksas. Tāpat ir lētāka gan elektrība, gan arī gāze. Protams, ja rūpnīca atrastos piemēram Indijā, tad rūpnieciskās izmaksas varētu vēl būtiskāk samazināt un paaugstināt ražošanas efektivitāti, bet šāds jautājums jau skar pašus ražotājus.

Kādēļ cenas durvīm atšķiras?

Tas ir saistīts ar to, ka vienās durvīs tiek izmantotas drošākas un kvalitatīvākas slēdzenes, citās prastākas un lētākas. No konstrukcijas viedokļa, tās konstrukcijas, kuras ir izgatavotas no sarežģītākām tehnoloģijām ir dārgākas. Tāpat arī durvju cenu ietekmē tērauda biezums, kas tiek izmantots ražojot metāla durvis. Dizains arī ietekmē cenu, taču ne vienmēr ir tā, ka skaistākas durvis ir grūtāk izgatavot. Ļoti bieži ražotājs pats nosaka augstāku durvju cenu, jo kā jau mēs minējām – metāla durvis kas izskatās labi ir vieglāk pārdot!

Kādas ir lēto un dārgo ārdurvju atšķirības?

Lētas ārdurvis visbiežāk nozīmē to, ka tās ir plānākas, tām piemīt zemāka skaņas un siltuma noturība, tāpat tās tiek nokomplektētas ar zemākas kvalitātes furnitūru. Ļoti bieži var atrast lētākas durvis, kas izskatās estētiski labāk nekā dārgākas. Ražotāji, kas specializējas lētu produktu ražošanā visu uzsvaru liek uz estētiku, ja durvis izskatīsies nepievilcīgas, tad tās vienkārši neviens nepirks!

Dārgākas durvis ne vienmēr nozīmēs to ka tās ir nokomplektētas ar dārgākām slēdzenēm, labāku furnitūru utt. Šeit ir nepieciešama paaugstināta uzmanības pievēršana tam ko vēlas nopirkt. Šodien Latvijas tirgū ir daudz durvju kurām ir mākslīgi izveidota augsta cena, durvis izskatās labi, bet slēdzenes tajās ir pavisam nedrošas. Tātad tiek izveidotas durvis, kas apzinoties tiek pārdotas klientiem, kuriem patīk veikt emocionālus pirkumus (emocionāls pirkums – cilvēks ierauga acīm tīkošu produktu un neapdomīgi to nopērk).

Piemēram, uzņēmums MetaLux vienmēr noskaidro klienta vēlmes un pieskaņo savu piedāvājumu klientu prasībām. Ja klients nevēlas nopirkt paaugstinātas drošības metāla durvis ar augstu skaņas izolāciju mūsu uzņēmuma speciālisti tūdaļ piemeklēs kaut ko ekonomiski izdevīgāku un vienkāršāku.

Metāla durvis no Baltkrievijas ražotāja MetaLuks