Vai tērauda durvis būs pietiekami siltas?

Neviens nav tik sarūgtināts, kā cilvēks, kas pērkot jaunas tērauda durvis to slikto siltumizolācijas īpašību dēļ piedzīvo, ka telpā kļūst nevis patīkami silti, bet gan nepatīkami drēgni. Tas var Jums prasīt vairāk naudas apkurei vai jāvelta papildu enerģija problēmu labošanai. Lai ar to nesaskartos, vispirms jānoskaidro, kuras durvis ir siltākās konkrētajiem ekspluatācijas apstākļiem, kas palīdzēs sašaurināt meklēšanas apgabalu un nenožēlot par savu izvēli. Lai to izdarītu, ir lietderīgi apsvērt, no kā ir atkarīgas durvju izolācijas īpašības un kādus īpašus materiālus un parametrus vēlams izvēlēties vērtnes izmantošanai kā dzīvoklī tā privātmājā.

Kas nosaka tērauda durvju siltuma taupīšanas īpašības?

Tas, vai tērauda durvis var tikt galā ar aukstuma aizturi, ir atkarīgs no vairākiem parametriem, kas ietekmē siltuma pārneses procesus. Tērauda durvis pašas par sevi ātri izstaro siltumu, pateicoties blīvajam molekulārajam režģim, kas atvieglo temperatūras pārnešanu. Tērauda durvīs tiek izmantoti dažādi materiāli, kas tiek novietoti starp tērauda loksnēm vai uz tām, padarot lokšņu struktūru daudzslāņu un izolējošu. Siltu durvju izvēle ir atkarīga no šādiem galvenajiem faktoriem, kas jāņem vērā, pērkot jaunas ieejas durvis:

– izolācijas materiāla tipa;
– pildvielas slāņa biezuma;
– koka oderes materiāla tipa un tā šķērsgriezuma audekla ārpusē;
– telpas apdares;
– siltuma kontūru skaits.

Protams, tas viss ietekmēs tērauda durvju izmaksas, tāpēc ir saprātīgi salīdzināt populāros materiālus durvīm atkarībā no konstrukcijas, kas parādīs vai tērauda durvis ir pieņemamas dzīvokļa ādurvīm pēc to siltumizolācijas iespējām.

Siltas tērauda durvis dzīvokļiem un birojiem

Tērauda durvis dzīvoklim un birojam atrodas aiz vēl kādām durvīm, kāpņu telpās vai koridoros, tāpēc tās nav pakļautas spēcīgam vējam, aukstam lietum un salam. Ekonomisko un vidējo cenu segmentā Jūs varat izvēlēties siltas tērauda durvis šādai darbības vietai, kur tās izgatavotas tikai no tērauda loksnes, kas pārklātas ar pulvera izsmidzināšanu. Pildījums iekšpusē var būt iepildīts ar minerālvati, kurai ir daudzvirzienu struktūra, labi noturot gaisu starp kārtām. Jebkuras jaunas durvis jāizvēlas tā, lai tiek nodrošināta aizsardzība ne tikai no aukstuma, bet arī no svešām skaņām.
Istabas pusē tērauda durvīm jābūt 6-16 mm biezai MDF izgatavotai oderei, kas dekorēs gaiteni un radīs papildu izolāciju no aukstuma. Ir svarīgi izvēlēties siltas tērauda durvis ar slieksni, lai novērstu gaisa pūšanu no apakšas.

Siltas tērauda durvis mājām un vasarnīcām

Uzstādot jaunas ieejas durvis mājai, kam ir tieša saskare ar ārējo vides iedarbību, jāņem vērā, ka durvis ir vairāk pakļauts negatīviem faktoriem – nokrišņu un temperatūras atšķirībām, un tāpēc tam vajadzētu būt daudz siltākām nekā dzīvoklī uzstādītām durvīm. Tērauda loksnei no ārpuses ir vēlams MDF pārklājums ar biezumu 10-18 mm, pārklāts ar PVC plēvi, kas izturīga pret nokrišņiem. No iekšpuses loksnes var but arī no koka apdares ar MDF no 8 līdz 16 mm.
Šajos apstākļos slēģi ir labi pierādījuši sevi ar minerālvates pildījumu iekšpusē, kas papildus tiek ievietots kārbā, novēršot noplūdes un sasalšanas riskus šajā daļā. Tērauda durvis ir ar labu siltinājumu, to kārbas pildījums šķidrā stāvoklī aizpilda pat mazas spraugas. To nostiprinot, tas neizkrīt un pilnībā izolē struktūru.
Īpaši skarbos reģionos Jums jāizvēlas siltas mājokļa ieejas durvis. Šādas durvis iekšējā telpā rada ilūziju, ka mājoklis ir sadalīts vairākos neatkarīgos nodalījumos, pilnībā novēršot siltuma pārnesi no dzīvojamās telpas uz ārpusi. Tajos ietilpst:

– tērauda loksne;
– korķa pamatne;
– siltumizolācija;
– lokšņu metāla vai koka pārklājums istabas pusē.

Remonta plānošanai jaunas durvis jāizvēlas pārdomāti

Plānojot remontu, bieži jāizvēlas jaunas ieejas durvis. Mēs centāmies aprakstīt galvenos punktus, uz kuriem jums jāpievērš uzmanība durvju izvēlē. Tātad, kā izvēlēties jaunas ieejas durvis: kāda ir jāpievērš uzmanību, kāds ir tērauda durvju dizains un kāda veida profili ir, kā arī citi svarīgi punkti.
Uzņēmumam MetaLux ir liels tērauda durvju arsenāls ar dažāda veida kolekcijām. Jūs varat iegūt specifikāciju informāciju, noklikšķinot uz konkrēta veida tērauda durvīm. Šeit Jūs varat arī saņemt informāciju par svarīgākajiem aspektiem, kad jaunas durvis ir jāizvēlas.

Tērauda durvis no M-lux