Kam vajadzētu pievērst uzmanību, izvēloties ieejas metāla ārdurvis mājai ar termo tiltu?

Drošība un komforts – tie ir galvenie nosacījumi, ko primāri ņem vērā klients, izvēloties ieejas metāla durvis mājai. Ja durvju materiāla izvēle pirmajā brīdī varētu šķist vienkāršs un ātri paveicams uzdevums, tad izpratne par produkta dizainu, funkcionalitāti un tehniskajām īpašībām var radīt pamatīgu mulsumu. Un pamatoti – mūsdienās, kad tirgus ir pārpildīts ar dažādas kvalitātes un izcelsmes ražojumiem, bieži vien pareizo izvēli bez vērā ņemamām priekšzināšanām vai iepriekšējas informācijas izpētes veikt ir grūti vai pat teju neiespējami. Lai padarītu izvēli vienkāršāku, esam sagatavojuši dažus vērtīgus padomus, kurus svarīgi ņemt vērā, iegādājoties ieejas metāla durvis mājai.

Taču, pirms pievēršamies metāla ārdurvju īpašību iztirzāšanai, atsauksim atmiņā galvenās ārdurvju funkcijas kopumā, kā arī būtiskākās problēmas to ekspluatācijas laikā.

Metāla durvis ar termo tiltu

Metāla durvis ar termo tiltu

Funkcijas

1) Aizsardzība no ārējas vides negatīvās ietekmes. Mūsu platuma grādos, kur izteikti ir visi četri gadalaiki, laikapstākļu maiņa var nelabvēlīgi ietekmēt ārdurvju mehānisko noturību. Sals, mitrums un saules stari ir lielākie materiālu ienaidnieki. Ārdurvju uzdevums ir ne tikai izturēt ārējās vides kaitīgo ietekmi, bet arī pasargāt no tās mājokļa iemītniekus.

2) Aizsardzība pret ielaušanos. Lai arī lielākā daļa no zādzībām notiek, ļaundariem mājoklī iekļūstot caur logu, nedrīkstētu aizmirst par ārdurvju drošību. Metāla ārdurvis mājām noteikti spēs sniegt augstāku drošības līmeni nekā koka vai plastmasas durvis.

3) Estētiskā funkcija. Ēkas arhitektūras formu kā vienotu ansambli veido ne tikai fasādes apdare, jumta segums un ārējais apgaismojums, bet arī ārdurvis. Tām harmoniski jāiekļaujas kopējā ēkas veidolā, veidojot vienotu uztveri. Ērtāk, ja ārdurvju izvēlētais materiāls ir ilgtspējīgs – estētiski noturīgs.

Ekspluatācijas problēmas

1) Ūdens kondensāts – tas rodas durvju elementu iekšpusē siltā un aukstā gaisa mijiedarbības rezultātā.

2) Sasalšana – rodas ūdens kondensātam ārējās temperatūras ietekmē sasalstot.

3) Korozija – metālu noārdīšanās process ārējo apstākļu ietekmē. Iesakām izvēlēties metāla ārdurvis mājām, kas ir korozijas noturīgas.

4) Pārklājuma noārdīšanās – pārklājuma materiāla slāņa atdalīšanās no apstrādātās virsmas.

5) Krāsojuma izbalēšana – krāsojuma maiņa saules gaismas ietekmē, kā rezultātā ārdurvis var zaudēt savu sākotnējo vizuālo pievilcību. 

Noturība pret laikapstākļiem un ielaušanos, ekspluatācijas drošība un estētiskā pievilcība – kā šajos rādītājos spēj konkurēt ieejas metāla durvis mājai?

Metāla durvju aizsardzība pret ielaušanos un aukstumu

Rūpes par sava īpašuma aizsardzību bijusi prioritāte visos laikos. Agrāk populāras un plaši izmantotas bija koka ārdurvis, taču kokam kā materiālam ir maza nodiluma izturība, turklāt mitrā un lietainā laikā koks mēdz uzbriest, līdz ar to koka durvis iesprūst. Ar laiku šādas durvis kļūst nelietojamas. Arī plastmasas durvis nesniedz pilnīgu aizsardzību – tās nav noturīgas pret aukstumu, saules iedarbības rezultātā var deformēties, turklāt tās ir viegli uzlaužamas. Salīdzinot ar koka vai PVC durvīm, ieejas metāla durvis mājai sniedz visaugstāko aizsardzības līmeni. Šis ir arī iemesls, kāpēc durvis no tērauda ir vispieprasītākais produkts ārdurvju segmentā.

Tomēr tēraudam ir arī vājā puse, un tā ir siltumnoturība. Ikviens noteikti atceras bērnību, kad vecāki pie tikko uzsista ziluma uz pieres lika nekavējoties pielikt metāla karotes spalu. Kāpēc? Jo metāla karote ir auksta. Līdzīgi ir arī ar vairumu metāla ārdurvīm – saskaroties ar zemu āra temperatūru, tās pārnes aukstumu uz iekštelpām. Tomēr mūsdienās arī šim aspektam ir rasts risinājums – ieejas metāla durvis mājai ar termo tiltu, kas ražotas pēc īpašas tehnoloģijas un aiztur aukstā gaisa iekļūšanu un durvju caursalšanu.

Kas tad īsti ir termo tilts? Tā ir tehnoloģija, kas durvju vērtni sadala divās daļās, atdalot vērtnes ārējo daļu no iekšējās daļas. Vērtnes dobums tiek aizpildīts ar materiālu, kam ir zema siltumvadītspēja, tādejādi nepieļaujot temperatūras apmaiņu. Šāds risinājums aiztur ne vien aukstuma iekļūšanu iekštelpās, bet arī siltuma izkļūšanu ārpus mājokļa, paaugstinot mājokļa kopējo energoefektivitāti. Izvēloties ieejas metāla durvis mājai ar termo tiltu, samazinās vajadzība pēc priekštelpas ierīkošanas, tādā veidā vienlaikus palielinot arī lietderīgi izmantojamo mājokļa platību. Tirgū pieejamas metāla ārdurvis mājām ar dažādām modifikācijām atkarībā no iekštelpu specifikācijas un temperatūras. Ja privātmājai ieeja atrodas piebūvē, būtu nepieciešams izvēlēties tādas ieejas metāla durvis mājai, kas piemērotas pakāpeniskai temperatūras pārejai.

Tehnoloģijas testēšanas rezultātā pierādīts, ka durvis ar termo tiltu spēj pildīt siltumizolējošo funkciju pat pie -40 grādu sala pēc Celsija. Vai nav iespaidīgi?

Siltinātas metāla ārdurvis mājām un dzīvokļiem

Kur visbiežāk izmanto ieejas metāla durvis mājai ar termo tiltu?

Savas privātmājas esamība ir daudzu cilvēku sapnis, taču vienlaikus privātmāja prasa arī lielākas rūpes, īpaši ziemas mēnešos, kad aktuāls kļūst apkures jautājums. Metāla ārdurvis mājām ar termo tiltu ir lielisks risinājums vasarnīcām, lauku mājām kā arī savrupmājām, kur ārdurvīm ir tieša saskare ar ārējo vidi. Turklāt ieejas metāla durvis mājai pieejamas dažādās dizaina variācijās. Lai arī retāk, taču metāla durvis tiek izmantotas arī dzīvokļu aizsardzībai.

Atkarībā no vēlamās aizsardzības pakāpes un ekspluatācijas īpatnībām, atšķiras arī izmantotā tehnoloģija un siltumizolācijas materiāls. Visbiežāk durvju dobuma pildīšanai izmanto polipropilēnu, PVC, vati, putu plastmasu vai poliuterāna putas. Ņemot vērā nepieciešamo funkcionalitāti, atšķirīgs ir arī šo materiālu slāņa biezums un kārtas. Tāpat vērts pieminēt, ka ieejas metāla durvis mājai ar termo tiltu veicina arī skaņas izolāciju, kas varētu būt īpaši aktuāli tiem cilvēkiem, kas dzīvo apkaimēs, kur ir palielināts trokšņa daudzums.

Tērauda biezums, stiprinājumi un slēdzenes

Ir zinātniski pierādīts – jo plašākas ir piedāvātā produkta izvēles iespējas, jo grūtāk pieņemt optimālāko lēmumu. Arī metāla durvju segments tirgū ir gana plašs, tomēr, ņemot vērā, ka uz spēles ir likta jūsu mājokļa drošība, aicinām septiņas reizes nomērīt, pirms griezt, vai šajā gadījumā – pirkt. Piemēram, ieejas metāla ārdurvis mājai, kas izgatavotas no tērauda, kas biezumā nepārsniedz 1,2 mm, diez vai spēs pilnvērtīgi pasargāt mājokli pret ielaušanos.

Prātīgāk būtu izvēlēties durvis, kas nav plānākas par 1,5 mm. Tāpat uzmanību jāpievērš durvju vērtnes stiprinājumiem. Jo masīvākas metāla ārdurvis mājām, jo pamatīgākiem stiprinājumiem jābūt. Pastāv vairāku veidu stiprinājumi – horizontālie, vertikālie un kombinētie. Ja horizontālie stiprinājumi garantē vērtnes noturību, tad vertikālie neļauj durvju augšējai un apakšējai malai saliekties. Ja māc šaubas par atbilstošāko stiprinājumu izvēli, iesakām iegādāties tādas ieejas metāla durvis mājai, kas aprīkotas ar kombinētajiem stiprinājumiem, nodrošinot visaugstāko aizsardzības līmeni.

Tāpat ne mazāk svarīgs elements ir durvju slēdzene, kurai jābūt ne tikai kvalitatīvai, bet arī uzticamai – vēlams atbilstošai vismaz 4. drošības klases līmenim. Durvju drošības speciālisti iesaka izmantot seifa tipa suvaldu slēdzenes, kur rīgeļi nofiksējas vienlaicīgi pretējos virzienos, tādā veidā padarot ieejas metāla durvis praktiski neuzlaužamas. Maksimālai drošības iegūšanai papildus var izmantot arī cilindrisko slēdzeni, kas pastiprināta ar bruņu plāksni. 

Ražotājs kā kvalitātes garants

Lai arī cena vienmēr bijusi viens no svarīgākajiem kritērijiem pirkuma veikšanas procesā, tomēr ražotāja faktors nereti atstāj vēl būtiskāku ietekmi. Bieži vien pircējs ir gatavs samaksāt nedaudz vairāk, taču pretī saņemot pārbaudītu kvalitāti no uzticama ražotāja. Ja vēlaties, lai ieejas metāla ārdurvis mājai kalpo ilgi, izvēlieties tādu ražotāju, kas garantē savas produkcijas kvalitāti un drošību.

Mūsdienu informācijas laikmetā ir viegli pārbaudīt atsauksmes un lietotāju pieredzi, taču dariet to gudri. Neiekrītiet skaisti izstrādātu mājaslapu vilinājumā, labāk pajautājiet viedokli nozares ekspertiem ar stāžu. Pārliecinieties, ka ražotājs šajā nozarē darbojas jau vairākus gadus.

Priecāsimies, ja pēc padoma vērsīsieties pie mums. Esam M-Lux – tērauda durvju ražošanas uzņēmums. Nevienam nav noslēpums, ka durvju ražotne ir atpazīstama ar savām metālapstrādes tradīcijām, tāpēc ar lepnumu varam apgalvot, ka mūsu piedāvātajos produktos apvienota gadiem uzkrāta pieredze un tehnoloģiju inovatīvie risinājumi – piemēram, tērauda lāzera griešana un automatizētā liekšana, izmantojot pasaulē atzinību ieguvušu zīmolu iekārtas.

Mūsu piedāvājumā atradīsiet metāla ārdurvis mājām, kas izgatavotas tikai no augstākās klases materiāliem. Pateicoties pieredzei un robotizētai ražošanai, produktu brāķu iespējamību esam samazinājuši līdz minimumam. Pat vairāk – mūsu pieredze un tehnoloģijas ļauj samazināt atkāpes no projekta gabarītiem līdz pat milimetra tūkstošdaļai, iegūstot perfektas precizitātes rezultātu – augstākās raudzes ieejas metāla durvis mājai.

M-Lux metāla ārdurvju ražotājs