Kādēļ tiko uzstādītām jaunām metāla durvīm, pie  aizslēgtām slēdzenēm ir brīvkustība nospiežot rokturi?

Šādu jautājumu mūsu uzņēmuma pārstāvji periodiski dzird no mūsu klientiem. Tādēļ, mēs esam nolēmuši uzfilmēt video kur parādam un pastāstam, ka šī brīvkustība ir ne tikai norma, bet arī paredzēta no slēdzeņu un durvju ražotāja puses, lai pirmkārt slēdzene kalpotu ilgāk un otrkārt drošības apsvērumu dēļ.

Slēdzenes mehānisms ir izveidots speciāli tādā veidā, lai aizcērtot durvis – durvis turētos aizvērtas uz slēdzenes mehānisma mēlītes. Savukārt drošības rīģeļiem slēdzoties ciet ir janodrošina brīva kustība rāmī, nesaskaroties ar metāla kārbas sieniņām, lai neveicinātu slodzi pie slēdzenes aizslēgšanas un atslēgšanas. Ja slēdzenei slēdzoties tiek novērota slodze (tas ir griežot atslēgu, tā jāgriež spēcīgi, nevis viegli bez piepūlēm), tad tas liecina ka slēdzenei notiek papildus berze un slēdzeņu mehānisms piedzīvo paātrinātu dilšanu, kas savukārt pēc kāda laika rezultēsies salūzušā slēdzenē.

Tātad slēdzeņu ražotāji speciāli rada šo brīvkustību, lai pagarinātu slēdzenes ilgmūžību.

Otrs svarīgs moments ir drošība, ja telpās izveidojās ugunsgrēks, tad kā visiem zinām metāls pie lielām temperatūrām piedzīvo izplešanos un tādā gadījumā, ja slēdzene būs aizslēgta un tai nebūs brīvkustība, tad tādā gadījumā slēdzene ieķīlēs un ieliekot atslēgu serdenē to nebūs iespējams pagriezt!

Kā mēs redzam abi šie gadījumi ir vērsti uz cilvēku, nevis ir kāda tehniska rakstura kļūda (brāķis).

Starp citu ir slēdzeņu ražotāji, kas ir parūpējušies par to, lai neveidotos domstarpības ar saviem klientiem – tie ir ieviesuši ļoti vienkāršu risinājumu, aizslēdzot slēdzeni, durvju rokturis nobloķējās un nav nospiežams un tādā veidā cilvēks lietojot savas durvis nemaz nevar uzzināt par to, kad viņa slēdzenes mehānisma rīģeļi arī ir brīvi darbojoši un neaizskar durvju kārbas ārējo maliņu.

Vai šī brīvkustība negatīvi neietekmē kopējo durvju drošību?

Steidzam Jūs nomierināt! Nē, šāda brīvkustība ir absolūta norma un tā nekādīgi neietekmē kopējo durvju drošību.

 

www.m-lux.lv