Pastāvīga slēdzenes nomaiņa metāla ārdurvīm

Nepieciešamība nomainīt slēdzeni vai slēdzenes serdeni ieejas metāla durvīm var rasties vairākās visai ikdienišķās situācijās. Piemēram, kad durvīm salūzis vai ieķēries vecais mehānisms. Tāpat tas var notikt, ja atslēgas ir pazaudētas un mājas īpašnieks vēlas uzstādīt jaunu slēdzeni drošības apsvērumu dēļ. Mājokļa iemītnieku vai īpašnieku maiņa ir vēl viens labs iemesls, lai metāla durvīm nomainītu slēdzeni.

Cilvēki, kuri saskaras ar līdzīgām problēmām ir divas izejas:

 • vērsties pie speciālista
 • nomainīt durvju slēdzeni vai cilindru pašam.

Pirmā iespēja ir mazāk apgrūtinoša, uzticamāka un dažos gadījumos vienīgā pareizā, īpaši, ja runa ir par kvalitatīvām metāla durvīm.
Ja vēlaties paši atrisināt šo problēmu, jums jānodrošinās ar zināšanām un noderīgiem ieteikumiem.

Populārākās metāla durvju slēdzenes pēc mehānisma veida

Pašas populārākās slēdzenes metāla ieejas durvīm – cilindriskās vai suvaldu. Retāk tiek izmantotas diskveida, krusteniskās, zobratu un citas. Krievijas iekšlietu ministrija iesaka lietot vismaz divas dažāda veida slēdzenes. Katrai no slēdzenēm vēlams izmantot dažādas uzlaušanas metodes, līdz ar to iebrucējiem būs nepieciešams ilgāks laiks, lai iekļūtu mājā. Turklāt, samazinās iespēja, ka zagļi vispār nevēlēsies sevi apgrūtināt ar tādu dzīvokli. Visbiežāk mūsdienīgām metāla durvīm uzstāda slēdzenes ar cilindrisku un suvaldu mehānismiem.

Cilindriskās slēdzenes – durvju slēdzenes, kuru konstrukcija sastāv no cilindra ar kāpurveida un tapu sistēmām un atsperēm. Atslēga šādai durvju slēdzenei ir plakanas formas ar padziļinājumiem un gropēm. Šī ir ne tikai populārākā slēdzeņu klase, bet arī pati vienkāršākā un ērtākā, ja runa ir par iespēju pašam to saremontēt. Sakarā ar konstrukcijas īpatnībām – noņemams cilindrs – vairumā gadījumu nav nepieciešama durvju cilindra slēdzenes pilnīga nomaiņa.

Ja Jums vienkārši nepieciešams nomainīt slēdzējmehānismu, bet pats mehānisms strādā labi, tad durvju slēdzenes serdenes nomaiņa būs labākais risinājums. Tāpat nav obligāti nepieciešams, lai cilindrs un slēdzene būtu izgatavoti pie viena un tā paša ražotāja, galvenais – precīza to lielumu atbilstība. Ja ir jāaizstāj metāla durvju slēdzenes cilindrs, video atvieglos šo uzdevumu un padarīs to iespējamu pat iesācējam.

 • Suvalda slēdzenes atšķiras ar daudz sarežģītākiem slēptajiem mehānismiem, kas sastāv no plākšņu iepakojuma ar figūriskiem izgriezumiem(svirām). Šāda veida slēdzenei atslēgas forma ir garš apaļš stienis ar vienu vai divām plāksnēm galā. Remonts un slēdzenes maiņa metāla ārdurvīm dzīvoklī šajā gadījumā ir pietiekami specifiska, un amatieris visticamāk nespēs tikt galā. Šajā situācijā vislabāk ir vērsties pie profesionāļa. Daudz retāk metāla ieejas durvīm izmanto cita veida slēdzenes, kā:
 • diskveidīgās (ar pusapaļu īsu atslēgu);
 • zobratu (ar garu plakanu atslēgu ar izcirtņiem);
 • krustveida (ar atslēgu, kas izskatās kā krustiņa skrūvgriezis);
  u.t.t.

Slēdzenes cilindra maiņa metāla ārdurvīm : soli pa solim instrukcija

Izlēmāt pastāvīgi nomainīt cilindriskas durvju slēdzenes serdeni? Izmantojiet profesionāļu instrukciju. Tā ir izveidota  durvju slēdzenēm, bet pēc analoģijas var tikt pielāgota arī citu līdzīgu modeļu serdeņu nomaiņai. Ja Jūs plānojat nomainīt tikai cilindriskas slēdzenes serdeni, izmantojiet sekojošo instrukciju. Tā izveidota slēdzenēm, bet vispārīgā procedūra ir vienāda arī citiem līdzīgiem modeļiem.

 • Noskrūvējiet gala plāksnes stiprinājuma skrūvi;
 • Ievietojiet atslēgu slēdzenē durvju iekšpusē un izmantojiet to cilindra noņemšanai;
 • Iegādājieties jaunu cilindru- tieši tādu pašu pēc izmēra (īpaši svarīgi, lai attālumi no un līdz ārējai malai sakrīt);
 • Ievietojiet cilindru no iekšpuses;
 • Pievelciet bloķēšanas skrūvi durvju galā;

Cilindriskas slēdzenes nomaiņa metāla ārdurvīm

Ja nepieciešams pilnībā nomainīt atslēgu, varat izmantot tālāk norādītās instrukcijas.
Pilnībā piespiediet skrūves, atverot slēdzeni.
Noņemiet cilindru no slēdzenes, kā aprakstīts iepriekš.
Noņemiet rokturus, aizsargvāku un noņemiet vārstus.
Izņemiet skrūves, kas nostiprina slēdzenes korpusu no durvju gala.
Noņemiet slēdzenes korpusu.
Uzstādiet jaunu atslēgu, veicot visus uzskaitītos soļus apgrieztā secībā.
Var arī vērsties pēc palīdzības sos service, mūsu profesionālie meistari izdarīs rūpīgi savu darbu.

Nobeigumā – trīs padomi

Metāla ārdurvju slēdzeņu remonts un nomaiņa prasa uzmanību un pacietību. Pirms slēdzenes izjaukšanas, izlasiet informāciju, skatieties videoierakstu, pārbaudiet, vai ir pieejami nepieciešamie rīki, un vissvarīgākais – nesteidzieties. Esiet gatavs tam, ka process var aizkavēties, jo dažādu ražotāju bloķēšanas dizainam ir savas nianses, lai gan pēc pirmā acu uzmetiena tā nemaz neliekas.

Pat vienkāršas slēdzenes serdenes nomaiņa ieejas durvīm var novest pie nevēlamām sekām. Piemēram, slēdzene var vienkārši iesprūst. Ja Jums ir šaubas par savām spējām, labāk ir pieaicināt pieredzējušu meistaru. Ja pastāvīgi veicat nomaiņu, lai ietaupītu naudu, iegādājieties jaunu atslēgu vai rezerves daļas no oficiāliem tirdzniecības punktiem, lai kļūdaini iegādātās preces varētu atgriezt vai apmainīt. Pretējā gadījumā metāla ārdurvju slēdzenes serdenes nomaiņa var izmaksāt daudz vairāk nekā tad, ja izmantotu meistara pakalpojumus. Ja neesat pārliecināts, ka pats varat tikt galā ar slēdzenes vai cilindra nomaiņu, labāk ir sazināties ar speciālistu, lai nesabojātu slēdzenes un durvju dizainu kopumā.