Ieejas ārdurvju skaņas izolācija – padomi pirms durvju iegādes

Ieejas durvis ar labu skaņas izolāciju pasargā Jūsu mājokli no visādam skaņām, kas nāk no ārpuses. Pati metāla konstrukcija ir skaņas caurlaidīga un lai šo jautājumu atrisinātu, durvju ražotāji izmanto visādus tehniskus risinājumus.

Kādām ādurvju konstrukcijām skaņas izolācija ir vairāk nepieciešama?

Izvēloties ārdurvis, prioritātē ir jābūt ne tikai pret uzlaušana un siltuma izolācija, bet arī skaņas izolācija! Ja arī aizsardzības līmenis pret uzlaušanu ir nepieciešams priekš katra durvju modeļa, tad skaņas izolācija nav nepieciešama visos gadījumos.

Ārdurvīm priekš privātmājas ir jābūt pietiekoši skaņas izolējošām, ja māja atrodas blakus automaģistrālei vai ielai, kur ikdienā notiek kāda kustība. Ja māja atrodas aiz lielā žoga un/vai durvis atrodas uz pagalma pusi, tad būs pietiekoši iegādāties durvis ar bāzes skaņas izolāciju.

Prasības pašām durvīm, kuras tiek uzstādītas birojos, ir atkarīgas no durvju montāžas vietas. Standarta metāla durvis parasti «nogriež» skaļas skaņas, bet ja durvis tiek uzstādītas pārrunu telpā, tad skaņas izolācijai jābūt perfektai.

Ārdurvis dzīvoklim ar paaugstināto skaņas izolāciju – tas ir labākais risinājums! Izvēloties metāla durvis ar paaugstināto skaņas izolāciju, Jūs varēsiet sevi pasargāt no skaņām kāpņu telpās, kā arī no kāpņu telpas neviens cilvēks nevarēs dzirdēt to, kas notiek Jūsu dzīvoklī.

Kas tieši pasargās Jūs no trokšņiem?

Metāla ārdurvju vērtnes pildījums.
Skaņas mēdz būt «tikt» iekšā caur pašu rāmi un/vai vērtni. Lai samazinātu šādu risku, metāla ārdurvju durvju vērtnes parasti ražo maksimāli biezas, aizpildot iekšpusi ar porainiem materiāliem.

Pildījums priekš metāla durvīm var būt atšķirīgs. Ražojot ieejas durvis, kompānija MetaLux izmanto:
augstā blīvejuma minerālvāti «Knauf» (Vācija)

  • penofolu
  • koksnes plāksnes
  • penopolisterolu

Visi šie porainie materiāli ļoti labi izolē pašas durvis no caurejošām skaņām. Dažiem materiāliem ir mazs siltumvadības koeficients, tāpēc lai dabūtu labu gan skaņas, gan siltuma izolāciju to vajag risināt kompleksi.

Ja tomēr ir vajadzība nodrošināt maksimāli efektīvu siltuma un skaņas izolāciju, tad var kombinēt ar materiālu pildījumiem (piem. minerālvāte + penofols + koksnes plāksnes). Veicot šādu kombināciju, maksimāli tiek nodrošināta skaņas un siltuma izolācijas.

Citi konstrukcijas elementi

Pats metāla ārdurvju pildījums pilnībā nenodrošinās durvju «aizsardzību» pret skaļām skaņām, tāpēc ir arī papildus konstrukcijas elementi, kuri «palīdz» pildījumiem:

Ārdurvju blīvējums.

Divi blīvējuma kontūri, kuri nodrošina atstarpi starp pašu durvju vērtni un kārbu, «aiztur» visas ārējās skaņas.

Iekšējā un ārējā metāla ārdurvju apdare.

Durvju apdare nodrošina papildus «aizsardzības līmeni» pret ārējām skaņām. Citādi sakot, durvju apdare tas ir papildus pildījuma slānis. Slēdzeņu aizsarg dekori ar atsperi, kas nosedz atslēgas caurumu un atņem iespēju gaisam brīvi iekļūt iekšā.

Nedrīkst arī aizmirst par ārdurvju montāžu!

Kvalitatīva metāla ārdurvju montāža būtiski palielinās durvju izolāciju, kalpošanas ilgumu un kvalitāti!

Secinājums:

Dzīvoklī vai privātmājā svarīgi ir tas, lai būtu ne tikai silts, bet arī kluss – un šo visu var panākt dažādos veidos. Iemesls, kāpēc pirkt metāla ārdurvis ar labu skaņas un siltuma izolāciju – šādu durvju uzstādīšana ļaus Jums maksimāli droši pasargāt Jūsu dzīvojamo telpu no ārējām un traucējošām skaņām.

m-lux.lv