Ieejas metāla durvis: izgatavošana un montāža

Lai uzticami aizsargātu mājokli no zagļiem, kā arī lai nodrošinātu augstas siltuma un skaņas izolācijas īpašības mājā, visuzticamākais un efektīvākais risinājums ir metāla ieejas durvis. Ja īpašnieku neapmierina tērauda durvju izskats, to iekšējai un ārējai dekorēšanai ir daudz iespēju, tāpēc šis dizains lieliski iederēsies jebkurā interjerā. Mūsdienu tirgus piedāvā lielu metāla durvju izvēli Latvijā.

Metāla ieejas durvju veidi un dizains

Lai pareizi izvēlētos metāla ieejas durvis, vispirms jāzina, kur tās tiks uzstādītas: pie ieejas no ielas vai pie ieejas. Turklāt ir jānosaka prasības, kuras jūs tai izvirzāt: augstas siltuma un skaņas izolācijas īpašības, ugunsdrošība, liels platums. Ieejas durvju veidi ir dažādi: ielas, ugunsdrošas, ar stiklu, piekļuves durvis un citu veidu metāla durvis.

Viena no galvenajām metāla ieejas durvju priekšrocībām ir to augstā izturība.

Ir liels dažādu apdares materiālu klāsts, kas tiek izmantoti metāla durvju apdarei no iekšpuses un ārpuses, tāpēc jebkurā telpā tas izskatīsies estētiski. Pretkorozijas pārklājuma klātbūtne ļauj palielināt šāda dizaina kalpošanas laiku un aizsargā virsmu no ārējo faktoru negatīvās ietekmes.

Metāla durvju izturība un uzticamība ir atkarīga no to ražošanā izmantotā metāla biezuma. Lētākajos durvju modeļos tas ir 0,5 mm, bet dārgākos un augstvērtīgākajos – līdz 3 mm. Lai uzlabotu durvju ekspluatācijas īpašības, iekšējā daļa ir piepildīta ar siltuma un skaņas izolācijas materiāliem. Dekorēšanai var izmantot dažādus dabiskus un mākslīgus materiālus, piemēram, koku, finieri, dekoratīvu plēvi, MDF oderējumu utt.

Ieejas metāla durvis privātmājām

No pirmā acu uzmetiena metāla ārdurvis privātmājām neatšķiras no tām, kas uzstādītas dzīvokļos, bet tas tā nav. Vienlaicīgi ārdurvīm vajadzētu ne tikai aizsargāt māju no nesankcionētas iekļūšanas, bet arī būt tās eksterjera dekora elementam, jo ​​tās pastāvīgi atrodas redzeslokā.

Izvēloties ārdurvis mājai jāņem vērā šādi faktori:

Nodilumizturība pret mehāniskiem bojājumiem. Šādām konstrukcijām jābūt ar noturīgu pārklājumu, lai daudzus gadus tā būtu uzticama mājas aizsardzība.

Siltuma un skaņas izolācija. Ieejas durvis ir starpelements starp ielu un māju, tāpēc to dizainam obligāti jābūt ar dubultās ķēdes blīvējumu un biezu siltumizolācijas materiāla slāni.

Ugunsizturība. Svarīga īpašība, jo metāla ielu durvīm vajadzētu nodrošināt augstu drošību un praktiskumu.

Aizsardzība pret uzlaušanu. Tā kā durvis nodrošina mājas iemītnieku drošību un īpašumu drošību, viņu izturībai pret uzlaušanu vajadzētu būt ļoti labai. Pastāv trīs metāla durvju pretestības pret pretuzlaušanas klasēm:
I klase – budžeta variants, kas nav piemērots uzstādīšanai no ieejai no ielas, jo šādas durvis var atvērt, izmantojot rokas instrumentus;
II klase – vispopulārākais variants, kas ir ļoti uzticams un pieejams;
III klase – šīs ir visuzticamākās durvis, kas izgatavotas no biezas lokšņu tērauda, ​​tām ir papildu izolācija, tāpēc tās ir ideāli piemērotas uzstādīšanai no ielas. Lai atvērtu šādas metāla ārdurvis zagļiem būs jāstrādā kā jaudīgiem un profesionāliem instrumentiem 15 līdz 30 minūtes, un viņiem to parasti nav.

Izskats. Tā kā ārdurvis ir pilnībā vienmēr redzamas no ārpuses, tām jāatbilst ēkas arhitektūras projektam. Ir daudz apdares materiālu, tāpēc šo dizainu vienmēr var organiski iekļaut gan mājas iekšējā, gan ārējā dekorācijā.

Ieejas metāla durvis uz dzīvokli

Lai uzstādītu dzīvoklī visdrošākās un uzticamākās durvis, kas atveras uz āru nav daudz variantu izvēlei, jo metāla durvis pārliecinoši būs labākais izvēles variants. Šis ārdurvju risinājums ne tikai neļauj izsist durvis, bet arī ietaupa vietu gaitenī, izejot un ieejot telpā.

Izvēloties metāla ieejas durvis dzīvoklī, jāpievērš uzmanība šādām īpašībām:

Metāla loksnes biezums durvju apdarē. Durvju ārējai loksnei jābūt neatņemamai, bez metinātām šuvēm, pretējā gadījumā šādas durvis nespēs nodrošināt mājas drošību. Pietiek ar to, ka biezums ir 1-2 mm. Biezākas loksnes padara struktūru smagu, un to būs grūti atvērt bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam.

Siltuma un skaņas izolācija. Ja durvju iekšpusē ir iestrādāts siltumizolējošs slānis, tas ne tikai palīdzēs mājā uzturēt siltumu, bet arī ļaus izplūst no ārpuses svešām skaņām, un tas noteikti uzlabos kopējo telpu komfortu un mājīgumu.

Metāla durvīm ir šādi pildvielu veidi:

 • polistirola;
 • putu gumija;
 • minerālvate.

Papildu aizsardzība. Lai stiprinātu metāla durvju konstrukciju tērauda loksnei jābūt vismaz diviem stiprinājumiem vertikālā un horizontālā virzienā. Lai izslēgtu iespēju pēc eņģu sagriešanas noņemt durvis, tajā jāuzstāda atdalāmas tapas. Slēptu eņģu klātbūtne ne tikai sarežģī durvju laušanu, bet arī padara to izskatu pievilcīgāku. Lai izslēgtu iespēju noņemt durvju rāmi kopā ar ārējo apdari, ir jāuzstāda izturīgas noseglīstes, kas nosedz  atstarpi starp sienu un rāmi.

Ir pieejamas metāla durvis ar vienkāršām un slēptām eņģēm. Metāla durvis ar slēptām eņģēm izskatās glītākas un drošāk aizsargā mājokli.

Divviru ieejas durvis

Ja ir nepieciešams ierīkot durvju aili mājā vai dzīvoklī, kura platums pārsniedz 1 m, vislabāk ir uzstādīt divviru metāla durvis. Parasti šo risinājumu izmanto sabiedriskās ēkās, kur ir liela cilvēku plūsma, bet to var ieviest arī privātmājā vai dzīvoklī.

Tagad ir pieejams liels metāla konstrukciju klāsts, kam raksturīga augsta uzticamība, izturība un izturība. Šādu durvju izmaksas ietekmē metāla biezums, izolācijas veids un biezums, pastiprināta rāmja klātbūtne un izmantotā slēdzenes tips.

Izvēloties divviru metāla durvis, ir jāņem vērā to uzstādīšanas vieta, neatkarīgi no tā, vai tā būs ieeja lauku mājā vai dzīvoklī. Ārdurvju konstrukcijai papildus skaistam izskatam un izturībai pret pārrāvumu jāpielāgo mitruma, saules gaismas un citu nelabvēlīgu dabas faktoru ietekmei. Dubultā spārna konstrukcijas ir ieteicamas, ja durvju platums pārsniedz 100 cm.

Divviru metāla ārdurvis atšķiras vairākos veidos. Parasti viena durvju puse pastāvīgi pilda savas funkcijas, bet otra atveras pēc nepieciešamības. Dažādu platumu spārnu kombinācija ļauj jums izveidot jebkuras durvju ailes. Divviru metāla durvīm ir vairākas priekšrocības:

 • lielgabarīta mēbeles vai citus priekšmetus var ienest un izņemt;
 • ir iespējams izveidot optimāla platuma durvju aili;
 • tiek nodrošināts skaists izskats atbilstoši fasādes dekoram.

Vienīgais šī metāla durvju risinājuma trūkums ir augstās izgatavošanas izmaksas.

Ieejas metāla durvis ar stiklu

Ieejas metāla durvis ar stiklu ir lielisks risinājums privātmājai. Tas nodrošina metāla ārdurvīm uzticamu aizsardzību un tajā pašā laikā izskatās ļoti stilīgi un mājā ielaiž papildu saules gaismu.

Neskatoties uz šķietamo trauslumu, stiklam ir liela izturība un uzticamība, tāpēc viņi var aizsargāt jūsu māju no nelūgtiem viesiem, aukstuma un ielu trokšņiem.

To ražošanai tiek izmantots īpašs triecienizturīgs stikls, un konstrukcijas metāla daļa neatšķiras no parastajām ieejas durvīm. Bieži vien šādas durvis papildina dekoratīvs kalums, un parastā stikla vietā tiek izmantoti vitrāžas. Kalti elementi ne tikai ļauj izveidot ekskluzīvu un unikālu durvju apdari, bet arī darbojas kā papildu nostiprinošas ribas. Lai pasargātu no nevēlamām acīm, jūs varat stiklu pārklāt ar spoguļplēvi. Stikla ieliktņiem ir augsta izturība, un viltotu elementu klātbūtne nodrošina papildu aizsardzību pret iebrucējiem.

Metāla durvju ar stiklu trūkums ir to augstākas izmaksas, taču tām ir arī daudz priekšrocību:

 • augstas siltumizolācijas īpašības;
 • augsta izturība un uzticamība;
 • spēja piepildīt māju ar papildu dabisko apgaismojumu;
 • Pievilcīgs un unikāls izskats.

Šādi metāla durvju dizaina modeļi pieskaitāmi pie Premium klases izstrādājumiem, tāpēc tie izceļas ar augstu drošības un kvalitātes līmeni, kā arī ar ilgu kalpošanas laiku.

Ugunsdrošas metāla durvis

Mūsdienu metāla ugunsdrošas durvis ļauj aizsargāt dzīvokli no uguns, kas var izcelties. Šādiem metāla durvju modeļiem var būt atšķirīga ārējā apdare, tāpēc tie lieliski iekļaujas jebkurā interjerā.

Galvenā prasība šādām durvīm ir ugunsizturība. Pērkot to, jums jāpievērš uzmanība šim indikatoram, kurš produkta pasē ir norādīts kā EI. Cipars blakus burtam norāda, cik ilgi durvis var izturēt uguni, tas ir, ja marķējums ir EI-60, tad durvju ugunsizturība ir 60 minūtes. Ugunsdrošām durvīm vismaz 30 minūtes jāiztur tieša uguns liesma un karstums.

Šī dizaina ugunsizturību nodrošina ne tikai metāla lokšņu biezums, bet arī konstrukcijas iekšējais pildījums. Turklāt durvju rāmim ir īpašs dizains, kam jānodrošina droša drošu metāla durvju konstrukcijas fiksāciju.

Durvju rāmis, kas izgatavots no tērauda caurulēm, var turēt durvju vērtni ugunsgrēka iedarbības laikā 30–40 minūtes. Uzticamāka iespēja ir kastīte, kas izgatavota no saliekta profila, jo tā 60 minūtes var izturēt uguni, un šajā laikā ugunsdzēsēji ieradīsies.
Bazalta vate parasti tiek izmantota kā ugunsdrošo durvju pildviela. Tas ir tāpēc, ka tam ir augsta aizdegšanās temperatūra.
Liela nozīme ir apdarei. Piemēram, durvīm ar uguni āda nav piemērota. Daži cilvēki uzskata, ka koksne arī nav piemērota šāda dizaina apdarei, taču tā nav pilnīgi taisnība. Piemēram, ja tas ir ozola masīvs, tad to iepriekš apstrādā ar īpašiem savienojumiem, kas ievērojami palielina tā ugunsizturību. Var izmantot arī rūdīta stikla ieliktņus, kas var izturēt uguni ne sliktāk kā metāls.

Jūs varat iegādāties gatavas uguns metāla durvis vai arī pasūtīt to izgatavošanu pēc individuāla plāna un ar norādītajām īpašībām.

Ugunsdrošas durvis tiek uzskatītas par durvīm, kuru pretestības līmenis ir vismaz EI-30, tas ir, tās var izturēt uguni 30 minūtes, taču vislabāk ir dot priekšroku konstrukcijām ar EI-60 vai EI-90.

Skaņas necaurlaidīgas metāla durvis

Metāla durvis ar skaņas izolāciju nodrošina ērtāku uzturēšanos, jo aiz tās nav dzirdams svešs troksnis no ielas vai no kāpnēm. Šādiem metāla durvju modeļiem ir šādas īpašības:

 • sakarā ar papildu pildījuma izmantošanu durvju svars būs lielāks;
 • to piepildīšanai parasti izmanto bazalta vilnu un ir uzstādīti divi skaņu absorbējošas membrānas slāņi;
 • starp metāla loksni un apdares MDF paneli tiek uzlikts korķa slānis, kas darbojas kā termiskais pārtraukums;
 • uz apdares MDF paneļa tiek slīpēts īpašs raksts, kas ļauj sadalīt skaņas vilni daudzās mazās atstarojumos, pēc kura skaņas intensitāte tiek ievērojami samazināta;
 • Tiek izmantotas 4 skaņu absorbējoša hermētiķa slāņi.

Metāla durvju ar skaņas izolāciju popularitāte nepārtraukti pieaug, tas ir saistīts ar faktu, ka tās labi aizsargā māju no ārējā trokšņa, tām ir augsta pretestība pret ielaušanos un skaists izskats.

Ieejas metāla durvju izmēri

Pastāv ārdurvju standarts, kas nosaka ieejas durvju izmērus. Viņu galvenajiem parametriem jābūt šādiem.

Durvju augstums. Tiek uzskatīts, ka atveres augstums ir no 2070 līdz 2370 mm.
Ieejas durvīm atvēruma platumam jābūt vismaz 90 cm, vienas lapas konstrukcijām audekla platums nedrīkst pārsniegt 100 cm. Pusotras ieejas durvīm atvēruma platums var būt 1310, 1510 un 1550 mm, bet divviru konstrukcijām – 1910 un 1950 mm.

Biezums. Šim parametram nav stingru noteikumu. Tas viss ir atkarīgs no durvju veida. Jo biezāks ir metāla durvju rāmis, jo biezāks būs izolācijas slānis un jo labākas būs durvis. To galvenais raksturlielums ir durvju biezums.
Standarta ārdurvju platums ir lielāks nekā iekšdurvju, tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu brīvu cilvēku un lielgabarīta pārvietošanos.

Pakāpeniski standarti kļūst par pagātni, jo mājām un dzīvokļiem bieži ir oriģināli dizaina risinājumi, tāpēc ir nepieciešamas nestandarta izmēra durvis. Īpaši tas attiecas uz privāto būvniecību. Lai arī durvis var izgatavot pēc pasūtījuma, eksperti iesaka to platumu diapazonā no 90–200 cm un augstumu – 200–240 cm.

Jebkurā jautājumā par metāla durvju iegādi un to ekspluatāciju aicinām apmeklēt mūsu durvju salona Kurzemes prospektā 3G, Rīgā.

Metāla durvis no M-lux