Kas ir jāzina par metāla durvju montāžu pēc to iegādes un ar kādām izmaksām rēķināties

Bieži mūsu klienti uzskata, ka grūtākais visā durvju iegādes un montāžas procesā ir atrast īstās durvis, bet tā tas tomēr nav, jo nezinātājiem metāla durvju montāža var sagādāt nopietnas problēmas. Ja līdz šim neesat veikuši durvju montāžu, tad Jums nebūs ne īstie instrumenti, lai veiktu veco durvju demontāžu un jauno durvju montāžu, ne arī vajadzīgās zināšanas, lai metāla durvis tiktu uzstādītas pareizi.

Nobīde pat par vienu centimetru var izraisīt to, ka metāla durvis aizveroties kārtīgi nepiespiež gumijas, līdz ar to augstums viegli iekļūst dzīvoklī vai mājā, kā arī šķībi ieliktas metāla durvis parasti ir ļoti grūti aizslēgt.

Eksperti iesaka metāla durvju montāžu uzticēt profesionāliem speciālistiem, kas ir lietpratēji šajā jomā, kuriem ir vairāku gadu pieredze un kuriem ir atbilstošie instrumenti, lai metāla durvis tiktu uzstādītas pareizi. Speciālisti durvju montēšanas procesā darbus uzsāk nevis ar veco durvju demontāžu, bet gan krietni ātrāk.

Lietpratēji šajā procesā iesaistās jau pirms jauno metāla durvju iegādes. Lai precīzi uzstādītu metāla durvis, ir svarīgi noteikt pareizus durvju izmērus. Tiek mērītas nevis pašas durvis, bet gan durvju aile, jo aiz durvju aiļu apdares var slēpties īsti brīnumi. Ja profesionāļi ir veikuši precīzus mērījumus, tad jauno metāla durvju montāža viņiem ir tīrais nieks.

Ierastā metāla durvju montāža sākas ar veco koka durvju demontāžu, šis darbiņš var aizņemt laiku no divām līdz vai vairāk stundām, ņemot vērā to, cik viegli vai grūti ir demontēt vecās durvis. Pēc veco durvju demontāžas meistari var sākt durvju ailes pirmapstrādi un tad jau var sākties jauno metāla durvju montāža.

Ja jaunās metāla durvis tika iegādātas atbilstošā izmērā, tad šīs process rit raiti. Tomēr, ļoti daudz laika aizņem durvju līmeņošana, jo durvis ir jāuzstāda ļoti precīzi. Kad jaunās metāla durvis ir ieliktas vietā, nolīmeņotas un pieskrūvētas, tiek izmantotas montāžas putas, lai aizpūstu visas šķirbas un pasargātu īpašniekus no aukstuma. Apdares darbi tiek veikti tikai tad, kad montāžas putas ir pilnībā izžuvušas.

Špaktelēšanas darbus un durvju ailes kosmētisko apdari speciālisti parasti veic par papildus samaksu, jo tas neietilpst pamata durvju montāžas izmaksās. Kad visi darbi ir pilnībā pabeigti speciālisti parasti sniedz instrukciju īpašniekiem par jauno metāla durvju pareizu ekspluatāciju. Bet, protams, kā ne vienmēr viss rit tik gludi, kā mēs vēlētos, jo dažkārt ir jāveic vairāki papildus darbi, kuri krietni sadārdzina metāla ārdurvju montāžas izmaksas.

Biežāk veicamie papildus darbi, kas sadārdzina durvju montāžas izmaksas, ir ailes paplašināšanas darbi, ja durvju aile neatbilst jauno metāla durvju parametriem. Savukārt otrs populārākais papildus darbs ir zvana pogas pārlikšana uz jauno durvju aplodu. Jo vairāk papildus uzdevumu ir jāveic, jo ilgāku laiku aizņem metāla durvju montāža. Par papildus samaksu mūsu speciālisti parasti veic arī veco durvju utilizēšanu. Durvju montāžas izmaksas ietekmē arī jauno metāla durvju smagums.

Vislētāk izmaksā metāla durvis, kuras sver līdz 90 kg, parasti šādas metāla durvis tiek uzstādītas dzīvokļiem, nedaudz dārgāk izmaksās metāla durvju uzstādīšana, kuru svars būs līdz 120 kg, šādas metāla durvis tiek uzstādītas, gan privātmājām, gan dzīvokļiem.

Visdārgāk izmaksās nestandarta durvju uzstādīšana un durvis ar divām vērtnēm, šāda tipa metāla durvis parasti tiek uzstādītas privātmājām.

Sekojot līdzi speciālistu darbam, Jums varētu šķist, ka durvju montāža nemaz neaizņem daudz laika un divatā ar kaimiņu Jūs to varētu paveikt tik pat ātri, bet tā noteikti nav, jo šie speciālisti dienu dienā dara šo darbu un meistari savā starpā ir labi sastrādājušies un saprot viens otru no pusvārda. Būtisks aspekts ir tajā, ka meistari savam darbam dod garantiju un ja konstatēsiet, ka ziemā pa durvju spraugām pūš vējš, tad meistari nekavējoties brauks pie Jums, lai izlabotu defektu, bet ja tas nebūs tehniski iespējams Jūsu esošās durvis tiks aizstātas ar jaunām durvīm. Bet, ja šo darbu veiksiet kopā ar kaimiņu neviens Jums negarantēs, ka ziemā nejutīsiet aukstumu un trokšņus no kāpņu telpas.

Veicot šādus darbus ir jāņem vērā arī, tas vai Jūs ar kaimiņu vispār varēsiet sastrādāties un veikt durvju montāžu. Savā prātā mēs nereti esam iedomājušies, ja durvju montāžu veiksim paši mēs ļoti ietaupīsim un durvju montāžas izmaksas būs krietni zemākas, bet parasti tikai uzsākot darbu mēs saprotam, ka ar mūsu rīcībā esošajiem instrumentiem būs par maz, lai kvalitatīvi uzstādītu jaunās durvis. Šajā brīdī mums nekas cits neatliek, kā doties uz būvmateriālu veikaliem, lai iegādātos instrumentus, kuri mums ikdienas mazajos mājasdarbos nemaz nav nepieciešami. Kā arī dažkārt mēs iegādājamies nepareizas lietas, piemēram skrūves, kuras nemaz nav paredzētas metāla durvju uzstādīšanai un tad mums atkārtoti ir jāiegādājas pareizās skrūves un tās visas ir liekas izmaksas.

Šie ir tikai daži padomi un ekspertu ieteikumi, lai palīdzētu Jums sarežģīto durvju nomaiņas procesu padarīt pēc iespējas vienkāršāku un ērtāku. Durvju montāžas eksperti aicina atstāt metāla durvju montāžu pieredzējušu montētāju rokās, lai Jums tas nesagādātu liekus uztraukumus un pārdzīvojumus, tā vietā Jums vajadzētu tikai priecāties par jaunajām durvīm un aicināt tās aplūkot arī savus draugus un radus.

Ja Jums rodas papildus jautājumi mēs vēlētos Jūs aicināt sazināties ar uzņēmuma M-Lux durvju  ekspertiem, kuri Jums ne tikai izskaidros durvju montāžas procesu, bet arī palīdzēs izvēlēties atbilstošās durvis tieši Jūsu vajadzībām.

M-Lux metāla durvis