• TC Ozols, Mazā Rencēnu iela 1
 • Kurzemes prospekts 3G, Rīga
 • Oficiālais pārstāvis Latvijā
 • +371 26 668 000
 • [email protected]
 • Metāla durvju uzstādīšanas instrukcija

  *Garantija attiecas tikai uz profesionālu uzstādītāju uzstādītām durvīm, kā arī, ja ir garantijas talons!

  Durvju sagatavošana uzstādīšanai:

  Iegādāto durvju uzstādīšana neaizņems daudz laika. Tās ir jāizpako un jāsalīdzina piegādes komplektācija. Pārbaudiet, vai nav bojājumu (skrāpējumi, robi u.c.). Pārbaudiet, kā darbojas slēdzene, un, vizuāli apskatot, pārliecinieties, ka atstarpes starp vērtni un kārbu pa perimetru ir vienādas.

  Svarīgi: Durvju bloka pirmo pieņemšanu klients veic PIRMS uzstādīšanas. Pēc durvju bloka montāžas konstatētie defekti (skrāpējumi, robi, iespiedumi u.c.) nav garantijas gadījums un tiek novērsti patstāvīgi vai par atsevišķu samaksu.

  Padoms: Ja durvīm nav aizsargplēves, bet pie jums telpās tiek veikti remontdarbi, iesakām aizsargāt durvis ar polietilēna plēvi, bet durvju kārbu aplīmēt ar krāsotāju līmlenti.

  Pirms durvju uzstādīšanas nepieciešams:

  • pārbaudīt ailu izmēru atbilstību;
  • iztīrīt ailu no javas un betona notecējumiem, būvniecības atkritumiem, putekļiem, netīrumiem (rekonstruējamās un remontējamās ēkās – no demontējamo durvju kārbu pārpalikumiem un drīvējuma);
  • obligāti siltināt kārbu visā perimetrā! Pircējam ir jābūt uzmanīgam, jo visai bieži gadās, ka uzstādītāji taupa uz kārbas siltināšanas rēķina, kas izraisa kārbas caurpūšamību un skaņas izolācijas samazināšanos.
  • durvju kārbu uzstādīt stingri pēc līmeņa, un nevis pēc sienas! Tas ļaus izvairīties no sašķiebšanās nākotnē. Sākotnēji fiksēt durvis pie sienas, izmantojot ķīļus. Tas palīdzēs saprast un savlaicīgi koriģēt durvju stāvokli. Turklāt ķīļus ieteicams izvietot maksimāli tuvu stūriem.

  Padoms: vertikāle un horizontāle jāpārbauda no kārbas ārpuses un no iekšpuses

  • izurbt caurumus enkuriem (urbt sienas, izņemot betona, bez triecieniem, turklāt izmantot tāda garuma urbi, lai nepieļautu durvju kārbas virsmas sabojāšanu ar urbšanas patronu; izurbtos caurumus izpūst; urbšanas dziļumam jābūt lielākam par stiprinājuma elementu.
  • kārbas stiprināšanai ailā nav pieļaujams lietot naglas – pat speciāli izgatavotas;
  • pēc uzstādīšanas un pagaidu fiksācijas kārba jānostiprina ailā, izmantojot stiprināšanas enkurskrūves, saglabājot diagonāļu vienādību; uzlikt durvju vērtni uz eņģēm un pārliecināties, ka durvis ir uzstādītas pēc līmeņa, slēdzenes darbojas viegli, bez piepūles un grūtībām, vērtne atvērtā stāvoklī patstāvīgi nekustas; spraugas pa perimetru ir vienādas;
  • SVARĪGI: vērtnes plaknei pilnībā jāsakrīt ar apmaļu plaknēm, pretējā gadījumā blīvējumu gumijas nedarbosies pareizi. Lai pārbaudītu blīvējumu gumiju darbību, starp vērtni un kārbu jāieliek papīra lapa un jāaizver durvis dažādās vietās (durvju apakša, vidus, eņģu daļa), ja papīra lapu nevar izņemt, tad blīvējumi darbojas labi, un uzstādīšana veikta pareizi.

  Spraugu aizdare starp durvju aili un kārbu

  • Pirms montāžas šuvju ierīkošanas durvju kārbas un ailas virsmas, kas savienojas, jānotīra no putekļiem, netīrumiem, eļļainiem traipiem, apledojuma un sarmas.
  • Montāžas spraugas starp kārbu un sienu jāaizpilda ar hermetizējošu javu (montāžas putas, cementa smilšu java, siltumizolācijas materiāli u.c.) pa visu perimetru, arī dobums zem sliekšņa. Montāžas spraugas aizpildīšanu veic kārtās, ņemot vērā apkārtējās vides temperatūras un mitruma apstākļus. Montāžas šuves kārtām pa visu ailas perimetru jābūt vienlaidu un bez atstarpēm.
  • Rokturis jāstiprina ar VISIEM komplektācijā esošajiem stiprinājumiem (savilcējskrūves, griezes skrūves un vītņota uzmava), tas nodrošinās pastāvīgi ilgstošu mehānisma darbību un neļaus tam “izļodzīties”
  • Ļoti svarīgi ir noregulēt eņģes, gultnis jānostiprina gan augšējā, gan arī apakšējā eņģē. Tas nodrošinās vienmērīgu slodzes sadali uz abām eņģēm, pagarinot to kalpošanas laiku. Eņģes ir laiku pa laikam jāieeļļo, jo smērviela laika gaitā izžūst.
  • Ņemot vērā to, ka remonts bieži vien turpinās pēc durvju uzstādīšanas, pēc tā pabeigšanas cilindrs jānoskalo no putekļiem. To var izdarīt ar silikona smērvielu aerosolā, izsmidzinot smērvielu atverē zem atslēgas.

  Pēc durvju bloka uzstādīšanas KLIENTS vēlreiz pieņem durvju bloku un paraksta pieņemšanas AKTU.

  MetaLux durvju uzstādīšanai ar izeju ārpus telpām ir obligāti:

  •  Durvju uzstādīšanas vieta no ārpuses jāaprīko ar jumtiņu, kas novērsīs nokrišņu nokļūšanu un ilgstošu tiešu saules staru iedarbību uz pulverveida polimēra pārklājumu vai ārējo dekoratīvo paneli
  • Neapkurināmo priekštelpu no durvju iekšpuses ierīkot ne mazāk kā vienu metru dziļu. Tas palīdzēs novērst kondensāta vai sarmas rašanos gada aukstajā laikā dažādās durvju daļās un mehānismos.

  Garantija MetaLux durvīm nav spēkā, ja durvis ir uzstādītas nepareizi un nav garantijas talona, kas ietilpst katru durvju komplektācijā.

  Ražotāja ieteikumi:

  Dzīvojamā telpa – koka vai plastikāta durvis – auksts neapkurināms vestibils – tērauda ārdurvis.

  Defektu konstatēšanas gadījumā patērētājs vēršas pie pārdevēja vietā, kur viņš iegādājās preci. Pirmais sūdzību pārbaudīt dodas uzstādītājs, kurš uzstādījis durvis. Uzstādītājs pārbauda nepareizu uzstādīšanu un, ja nepieciešams, veic korekcijas. Rūpnīcas brāķa gadījumā tiek sastādīts pareizi aizpildīts reklamācijas akts un nosūtīts izplatītājam vai tieši izgatavotājam, ja sūtījums nācis tieši no rūpnīcas. Cilindra, slēdzenes nomaiņu, blīvējuma pārlīmēšanu veic uzstādītājs.

  Aizpildītais Аkts jānosūta uz e-pastu [email protected]. Pievēršam jūsu uzmanību tam, ka, ja mūsu speciālists, izbraucot uz vietas, konstatē uzstādīšanas defektu, tad komandējuma izmaksas apmaksā durvju pārdevējs.

   

  Sūdzību nodaļai nepieciešamā informācija, ja konstatēts defekts:

  – defekta fotoattēls (3-4 fotoattēli no dažādiem leņķiem)

  – pases fotoattēls ar TKN atzīmi un izgatavošanas datumu

  – modelis, norādot izmērus un atvēršanas pusi

  – klienta kontaktinformācija un uzstādīšanas adrese

  Ja nepieciešams nomainīt MDF paneļus, tad:

  • uzstādīto slēdzeņu fotoattēls no vērtnes gala
  • apskatīt paneļa iebīdi (sānu līstes vai apakšējais).

   

  Servisa dienesta kontaktinformācija:

  +375 (33) 334 07 56 МТС, Mihails

  +375 (29) 693 66 80 Velcom , Jurijs

  Elektroniskā pasta adrese: [email protected]

  Defektu konstatēšanas aktu var lejupielādēt šeit

  Preces pieņemšanas-nodošanas aktu var lejupielādēt šeit