Kuras ārdurvis labāk uzstādīt privātmājai, kā ieejas durvis?

Izvēloties ārdurvis privātmājai, īpašniekiem ir jāatrisina vairākas problēmas, piemēram, cenas starpības , drošības un siltumizolējošo materiālu īpašības optimālās attiecības. Ir daudz izvēles iespēju, katrai no tām ir plusi un mīnusi. Šajā rakstā mēs apskatīsim galvenos ieejas durvju veidus, ņemot vērā uzskaitītās prasības, un palīdzēsim noteikt labākos, kā arī pateiksim, kā meklēt un izvēlēties ārdurvis. 

Kādām vajadzētu būt durvīm privātmajai, to galvenās pamatprasības

Labas ieejas durvis atbilst divām galvenajām prasībām:

  • nodrošina drošu aizsardzību pret iebrucējiem;
  • neļauj aukstam gaisam iekļūt telpā no ielas.

Ieejas durvis visbiežāk tiek izgatavotas no metāla vai dabīga koka. Pirms durvju iegādes apsveriet katra materiāla īpašības.

Koka ieejas durvis privātmājai nav īpaši populāras, neskatoties uz to estētiskajām priekšrocībām. Koka vienīgā priekšrocība, iespējams, ir pievilcīgs izskats. Dabiskums un videi draudzīgums, kas tiek uzsvērts, ir apšaubāmas priekšrocības: lai produkts ilgstoši kalpotu, koku apstrādā ar ķīmiskiem savienojumiem. Mitruma ietekmē koka durvis uzbriest un deformējas. Turklāt koka durvis nav pietiekami izturīgas pret uzlaušanu un nav ugunsdrošas. 

Metāla privātmājas ieejas ārdurvis ir izgatavotas no PVC profila, kas satur metāla rāmi. Šādām durvīm ir daudz priekšrocību: labas siltuma un trokšņa izolācijas īpašības, spēja izturēt temperatūras izmaiņas, mitruma izturība, ugunsdrošība un pieņemama cena. Tajā pašā laikā metāla ārdurvis privātmajai nav bez trūkumiem, jo ir jābaidās no mehāniskiem bojājumiem. Uzbrucējam nebūs grūti uzlauzt lētas, viegla metāla durvis, pat ja durvis ir aprīkotas ar pretuzlaušanās drošām slēdzenēm. Estētikas ziņā metāla durvis var sacensties ar koka durvīm. 

Metāla ārdurvis privātmājai

metāla durvis ar mdf paneļiem

Metāla durvis ar mūsdienīgu mdf dekoru. Draudzīga cena, tikai 388,00 Eur

Metāla ārdurvis privātmājai ir vispieprasītākais variants. Tas galvenokārt ir saistīts ar metāla durvju augsto izturību, uzticamību un drošību. Tērauds ir vienaldzīgs pret augstu un zemu temperatūru, agresīvu vidi, īpašs ārējais pārklājums nodrošina aizsardzību pret koroziju. Ja Jūs aprīkojat metāla ārdurvis ar pretaizdzīšanas sistēmu, māja pārvērtīsies par neuzveicamu cietoksni. Mūsdienu apdares iespējas ļauj realizēt jebkuras dizaina idejas. Piemēram, pateicoties fasādes pārklāšanai ar paneļiem no masīvoka, metāla durvis neatšķirsies no koka durvīm.

Bet šai opcijai ir arī vājš punkts: siltumizolācija. Lai metāla durvis ziemā nesasaltu un saglabātu siltumu, ražotāji ir izstrādājuši vairākus dizaina risinājumus. Ieejas metāla ārdurvis privātmājai tiek izolētas dažādos veidos. 

Metāla durvis, kā ārējās durvis – tās veic galveno aizsardzības funkciju. Siltumizolācijai var būt uzstādītas otrās durvis, kuras var izgatavot arī no metāla, koka vai plastmasas. Vestibils palīdz novērst sasalšanas cēloni – temperatūras starpību iekšpusē un ārā. Bet skaidrs ir viens, ka lēmums par durvju iegādi ir darbietilpīgs un ne vienmēr īstenojams, it īpaši, ja māja jau ir uzcelta. Turklāt vestibils aizņem izmantojamo platību.

Kam pievērst uzmanību izvēloties metāla ārdurvis privātmājai?

metāla durvis ar augstu kvalitāti

Augstas kvalitātes metāla durvis privātmajai, ražotas Baltkrievijā. Cena tikai 388,00 Eur

Metāla ārdurvis privātmājai ir labs risinājums daudziem cilvēkiem, tās atrodamas daudzu ražotāju kolekcijās, taču ne visi modeļi spēj izpildīt īpašnieku prasības. Durvju uzticamība, siltumizolācijas īpašības un citas darbības īpašības ir atkarīgas no durvju konstrukcijas īpašībām, un tās jāņem vērā, izvēloties jaunas durvis. 

Tērauda biezums

Durvju vērtnes ir izgatavotas no dažāda biezuma tērauda loksnēm. No vienas puses, lokšņu metāla izmantošana samazina durvju izmaksas, no otras puses, samazina to uzticamību. Ārdurvis, kas izgatavotas no tērauda un kuru biezums ir mazāks par 1,2 mm, nepasargās no iebrucējiem: tās var sadauzīt, neizmantojot sarežģītus instrumentus. Lai pilnībā aizsargātu māju no nelūgtiem viesiem, izvēlieties metāla loksni, kas nav plānāka par 1,5 mm.

Siltumizolācijas materiāls ārdurvīm

Minerālvates siltumvadītspēja ir salīdzināma ar putupolistirola. Tas ir videi draudzīgs un lieliski izolē troksni. Stikla vate dažreiz tiek iekļauta durvju izolācijas pildījumā Materiāla priekšrocība ir zemas izmaksas un labas cenas veidošanās durvīm. Tomēr no šīs iespējas vislabāk izvairīties: stikla vates siltumā sakarst un izdalās toksiskas vielas. Korķa loksne ir materiāls ar izcilām veiktspējas īpašībām. Tas ir dabīgs, drošs, izturīgs materiāls, kas nodrošina labu siltuma un skaņas izolāciju, nebaidās no temperatūras izmaiņām. Bet, ņemot vērā visas priekšrocības, tas ir ārkārtīgi dārgs materiāls. 

Stiprinājumi metāla ārdurvīm

Stiprinājumi palielina durvju vērtnes izturību pret dažāda veida iedarbībām. Tie var būt iestrādāti horizontāli un vertikāli. Pirmie nodrošina izturību pret plīšanu, pēdējie neļauj saliekt rāmja augšējo vai apakšējo malu. Visuzticamākās durvis ir aprīkotas ar kombinētu stiprinājumu vertikāli-horizontālu sistēmu.

Ja ir smagas metāla ārdurvis, to noturēšanai ir vajadzīgas pastiprinātas eņģes. Tās nodrošina papildu aizsardzību pret zādzībām. Labākajām īpašībām ir slēptās cilindru cilpas. Tās iztur lielu durvju svaru, neļauj tām sagrozīties. Slēptas cilpas ir gandrīz neiespējami pieklauvēt vai sagriezt. Viņu trūkums ir tāds, ka tie neļauj Jums atvērt durvis vairāk par 90 °.

Slēdzenes

Durvju pretestība uzlaušanai ir atkarīga no bloķēšanas mehānisma īpašībām. Jābūt vismaz divām slēdzenēm un vēlams sviras tipam (cilindriskais mehānisms nav tik uzticams, tā elementiem ir nosliece uz sasalšanu). Ir vērts pievērst uzmanību pret ielaušanās izturības klasi:  metāla ieejas durvīm izvēlieties III vai IV. Lai palielinātu uzticamību, dzelzs ārdurvis privātmājai ir jāaprīko ar pretnoņemamām tapām. Tie ir fiksēti audekla gala daļā un slēgtā stāvoklī ieiet kastes caurumos. Pateicoties nenoņemamajām tapām, uzbrucējs nevarēs noņemt durvis, pat ja viņam izdosies salauzt slēdzeni vai sagriezt eņģes

Ārējā apdare ārdurvīm privātmājām

Ārējai apdarei vajadzētu ne tikai piešķirt durvīm estētisku izskatu, bet arī pasargāt metālu no korozijas, izturēt lietus, saules gaismas, karstuma un aukstuma iedarbību. Optimālā veidā šīs īpašības apvieno ar krāsošanu – visizplatītāko pārklājuma veidu.

Metāla ieejas ārdurvis 

metāla durvis dzīvoklim

Augstas kvalitātes metāla durvis privātmājai, ražotas Baltkrievijā. Cena tikai 388,00 Eur

Lielākā daļa patērētāju dod priekšroku metāla durvju konstrukcijām, uzskatot tās par izturīgākām un uzticamākām. Bet vai tas tiešām tā ir? Kādas īpašības norādīs, ka šīs vai šīs durvis patiešām ir izgatavotas ar ļoti kvalitatīvu materiālu, spēs pasargāt māju un tās iedzīvotājus no nelūgtiem viesiem, un vai tās kalpos ilgi? Kā atbrīvoties no metāla durvju sasalšanas problēmas? 

Mūsu skarbajos klimatiskajos apstākļos īpaša nozīme ir jautājumam par to, kuras ārdurvis likt privātmājai, lai tās nesasaltu. Ja nav ārēja aizsargājoša un dekoratīva paneļa, sals uz metāla loksnes ir bieži sastopami, un it īpaši, ja ārdurvis privātmājai atrodas tieši uz ielu. Tomēr pat ar divpusēju apšuvumu un neapsildītu vestibilu interjers netiks pasargāts no aukstuma, ja durvīm nav izolācijas.

Siltumizolācijas nozīme

Jebkuru ieejas durvju obligāta sastāvdaļa ir uzticams iekšējais siltumizolācijas slānis. Kā izolāciju var izmantot minerālvilnu, putupolistirola un citus materiālus ar zemu siltumvadītspēju. Lai maksimāli palielinātu siltumizolāciju, ieteicams to novietot durvju rāmja dobajā rāmī. Pērkot ieejas ārdurvis privātmājai, noteikti pārbaudiet šo siltumizolācijas līmeni.

Starp visiem privātmājas ieejas durvju veidiem metāla ārdurvis no siltumizolācijas un uzticamības viedokļa sniedz optimāo komforta un drošības līmeni. Mūsdienu durvju modeļiem ir dažādas ārējā dizaina iespējas, kas aprīkotas ar pretielaušanās aizsardzības sistēmām. Kvalitatīvo metāla durvju izmaksas un cenas ir atkarīgas no vairākām dizaina iezīmēm. Ja izvēlaties pirkt jaunas durvis, ielukojieties MetaLux.

Metāla durvis no Baltkrievijas ražotāja MetaLuks